No 15. jūlija līdz 28. jūlijam Ventspils Jaunrades namā norisinās vasaras darbnīcas “Radošo darbnīcu pagalms”, interesantās un radošās nodarbēs pulcējot kopā 66 dalībniekus.

Radošo darbnīcu ietvaros plānotas dažāda veida nodarbības – Ādas apstrādes studijā bērni apgūst pamatiemaņas darbam ar ādu, Radioelektronikas laboratorijā pirmo reizi izmēģina darbu ar lodāmuru un izgatavo gaismas objektus, bet Labo garšu studijā cep smaržīgus gardumus, pildot un dekorējot tos ar dažādām ogām. Tāpat, darbojoties ar adatu un diegu, Mīļlietiņu radošu darbu studijā top dažāda veida piekariņi un atstarotāji, bet veidošanas nodarbībās – gan dažādi plastilīna zvēriņi, gan pašu radīti auto, kas pēcāk par piemiņu aizceļo uz katra bērna mājām.

No radošajām nodarbēm brīvajā laikā dalībnieki ciemojušies Ovīšu bākā, Zemessargu 46. kājnieku bataljonā, kā arī interesantajās un atraktīvajās Livonijas ordeņa pils, Amatu mājas, H. Dorbes memoriālā muzeja un Ventspils Bērnu bibliotēkas nodarbībās. Liels prieks un saviļņojums gūts, ciemojoties pie Ventspils muitas kinologiem un viņu četrkājainiem palīgiem un apmeklējot z/s “Buki” mini zoodārzu, kā arī ar jautrām rotaļām, stafetēm un dalībnieku sumināšanu pieskandinot Piejūras Brīvdabas muzeju.

Nodarbības plānotas arī augusta mēnesī, tostarp arī nākamais “Radošās darbnīcas pagalms” nodarbību cikls un “Gudrinieka” vasaras skoliņa. Savukārt, ar mērķi popularizēt dabaszinātnes skolēnu vidū, no 3. līdz 14. augustam 3. līdz 8. klases skolēniem būs iespēja piedalīties “Gudrinieka grandiozā ekspedīcija 2020” vasaras skoliņā, kuras ietvaros tiks padziļinātas pētnieciskās prasmes dabas zinībās un matemātikā, piemēram, pētīta Pētera ezera flora un fauna. Pieteikuma anketu iespējams aizpildīt Ventspils Jaunrades nama mājaslapā.

23. 07. 20.