Aprīļa sākumā astoņi Ventspils 6.vidusskolas skolēni devās uz Strasbūru, Franciju, lai piedalītos un apmeklētu pasākumu EUROSCOLA, kas norisinājās Eiropas Parlamentā.

Tā kā Ventspils 6.vidusskola darbojas Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu programmā, skolēniem tika dota iespēja viesoties Eiropas Parlamentā Strasbūrā un vienu dienu iejusties parlamentāriešu ādā. Pieredzes apmaiņas pasākumā no Latvijas piedalījās 24 skolēni no Rīgas 71.vidusskolas, Priekules vidusskolas un Ventspils 6.vidusskolas, savukārt kopumā pasākumā EUROSCOLA piedalījās 500 jauniešu no 20 Eiropas Savienības (ES) valstīm.

Parlamentā skolēni darbojās grupās, debatēja, pieņēma lēmumus un balsoja. Skolēni jau iepriekš bija izvēlējušies sev tuvas un interesējošas tēmas par kurām diskutēt. Savukārt skolu pedagogi varēja pārrunāt izglītības sistēmas aktualitātes dažādās ES valstīs un dibināt kontaktus ar citu valstu kolēģiem.

Ventspils 6.vidusskolas 11.klases skolniece Anastasija Komaiha pasākumā ne tikai prezentēja Latviju, Ventspili un skolu, bet tika ievēlēta arī par savas darba grupas spīkeri. Pati meitene, kas pēc tautības ir libāniete, priecājas gūt šādu iespēju pavadīt vienu dienu Eiropas Parlamenta deputātu vietās un prezentēt Latviju un savas grupas darbu par migrāciju un imigrantu integrāciju. Jāpiezīmē, ka no 500 dalībniekiem prezidijā tika ievēlēti tikai seši.

Arī 12.klases skolēns Edgars Jansons pastāstīja, ka pieredze ļāva gūt pieredzi par dažādo valstu  jauniešu  interesēm, uzskatiem un vīzijām. Jaunietis atzinis, ka brauciens ļāvis saprast, ka savu nākotni vēlas saistīt ar Eiropas mēroga politiku un tas ir tas, kas viņam patīk.

Ventspils 6.vidusskolas dalībnieki guvuši dažādus ieguvums, taču galvenais secinājums ir viens – Eiropas Parlamentā pavadītā diena ļāvusi saprast, ka deputātu darbs ir atbildīgs, jo balsojums un spēja izteikt viedokli un pamatojumu var mainīt Eiropas Savienības nākotni. Jaunieši uzsvēra arī to, ka tagad labāk izprot jebkuru vēlēšanu nozīmi un nepieciešamību tajās piedalīties.

16.04.2019.