Piektdien, 3.novembrī, plkst. 12.02 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma izsaukumu uz Sarkanmuižas dambi 1, Ventspilī, kur izglītības iestādē bija nostrādājusi  ugunsgrēka atklāšanas un balss izziņošanas sistēma. 

Šogad Ventspils 6.vidusskolas pagrabstāvā un 1.stāvā uzstādītā ugunsgrēka atklāšanas un balss izziņošanas sistēma sekmīgi nostrādāja. Jaunizbūvētā balss izziņošanas sistēma automātiski atskaņoja tekstu “Ārkārtas situācija skolā!” trīs valodās: latviešu, krievu un angļu. Tāpat skolā tika atskaņoti 3 garie zvani, kas nozīmē, ka nekavējoties jāevakuējas no ēkas. Šos 3 garos zvanus dzirdēja ēkas 2. un 3.stāvā, stāvos, kuros vēl nav izbūvētas ugunsgrēka atklāšanas sistēmas. Atbilstoši rīcībai ugunsgrēka gadījumā, skolas darbinieki nekavējoties atvēra visas evakuācijas izejas durvis. 3-4 minūšu laikā tika evakuēti 679 cilvēki.

Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka ēkas pagrabstāvā ir neliels piedūmojums no deguša auduma gabala. Šis lokālais ugunsgrēks nekavējoties tika likvidēts.  Iespējamais ugunsgrēka izraisītājs ir Ventspils 6.vidusskolas algots pagaidu sabiedriskais darbinieks, kas ēkas pagrabstāvā tajā brīdī veica remontstrādnieka darba pienākumus. Par to, vai šis darbinieks izraisījis ugunsgrēku vai tomēr ir kāds cits iemesls, noskaidros kompetenta iestāde – Valsts policija.

Ventspils 6.vidusskolas direktore V. Jankovska informēja, ka skolas administrācija nolēma pārtraukt mācību procesu un visi izglītojamie devās mājās. Skolā mācību process pilnā apjomā tiks atsākts pirmdien, 6.novembrī, atbilstoši stundu sarakstam. Par notikušo visu skolēnu vecāki ir informēti e-klasē.

Informējam, ka, turpinot 2017.gadā uzsākto projektu “Izglītības iestāžu mācību vides infrastruktūras uzlabošana un materiāltehniskās bāzes pilnveidošana”, 2018. un 2019. gadā arī skolas 2. un 3. stāvā tiks izbūvēta ugunsgrēka atklāšanas un balss izziņošanas sistēmas.

Šodienas notikums viennozīmīgi pierāda, ka pašvaldībā uzsāktais darbs, realizējot šo projektu, ir nepieciešams. Šogad drošības sistēma tika izbūvēta arī Ventspils 3.vidusskolā. Iepriekš minētās drošības sistēmas jau tuvākajos gados tiks uzstādītas arī citās skolās: Ventspils 1.pamatskolā, Ventspils Valsts 1.ģimnāzijā, Ventspils 2.vidusskolā un Ventspils Pārventas pamatskolā.

Izglītības pārvalde pateicas Ventspils 6.vidusskolas kolektīvam un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta ugunsdzēsējiem glābējiem par operatīvo darbību, nodrošinot izglītojamo drošību.