8. un 9. augustā Jelgavā, Zemgales Olimpiskā centra stadionā, aizvadīts Latvijas čempionāts vieglatlētikā pieaugušajiem un U-23 grupai, kurā piedalījās 12 Ventspils Olimpiskās vienības, Augstas klases sportistu sagatavošanas centra un Sporta skolas “Spars” sportisti, kuri kopumā izcīnīja 4 zelta, 4 sudraba un 3 bronzas medaļas.

Par divkārtēju Latvijas čempioni kļuva Rūta Kate Lasmane (treneri Juris Petrovičs un Andris Kronbergs), kura trīssoļlēkšanā aizlēca  13,82 metrus, par 25 centimetriem uzlabojot personisko rekordu. Sasniegtais rezultāts ir Latvijas visu laiku 6. labākais rezultāts. Tāpat Rūta uzvarēja tāllēkšanas sacensībās ar rezultātu 6,10 metri. Divas zelta medaļas arī mūsu kārtslēcējiem – vīriešu konkurencē uzvarēja Mareks Ārents (5,10 metri), bet sieviešu konkurencē Ildze Bortaščenoka (3,75 metri). Savukārt bronzas medaļu kārtslēkšanā saņēma Anete Jete Meiere (3,15 metri).

Sudraba un bronzas medaļas izcīnīja Darja Sopova (treneri Juris Petrovičs un Andris Kronbergs), kurai 2. vieta trīssoļlēkšanā (12,54 metri) un 3. vieta augstlēkšanā (1,74 metri).

Šķēpa mešanā sudraba medaļas izcīnīja Madara Palameika, raidot šķēpu 58,70 metru tālumā (treneris Gints Palameiks) un Jānis Svens Grīva, kurš savu šķēpu raidīja 70,24 metrus tālu (treneris Māris Grīva).

200 metru skriešanā Luīzei Dārtai Sietiņai (treneri Juris Petrovičs un Andris Kronbergs) 3. vieta, pieveicot distanci 25,31 sekundēs, savukārt soļotājam Ruslanam Smolonskim (treneris Modris Liepiņš) 2. vieta 10000 metru soļošanā, uzrādot laiku 43:55,92.

Citi Ventspils sportistu rezultāti:

4×100 metru stafete sievietēm (R. K. Lasmane, L. D. Sietiņa, D. Sopova, E.Martinsone) izcīnīta 4. vieta ar rezultātu 48,83 sekundes;

Luīzei Dārtai Sietiņai 4. vieta 100 metru barjerskriešanā ar rezultātu 15,00 sekundes un 11. vieta tāllēkšanā ar rezultātu 5,28 metri;

Kārlim Zaueram 12. vieta 400 metru skriešanā ar rezultātu 52,67 sekundes un 12. vieta 800 metru skriešanā ar rezultātu 2:02,13;

Gundegai Grīvai 6. vieta šķēpa mešanā ar rezultātu 46,70 metri.

Pilnos sacensību rezultātus iespējams apskatīt ŠEIT.

Lai sekmētu augstas klases sportistu rezultātu izaugsmi, Ventspils pilsētas pašvaldība atbalsta augstas klases sportistu sagatavošanas programmu,  kurā iekļauti 25 sportisti,  piešķirot Ventspils pilsētas pašvaldības finansējumu 70 000 eiro apmērā. Šīs programmas nozīmīgumu pierāda Ventspils atbalstīto sportistu dalība Olimpiskajās spēlēs, pasaules un Eiropas čempionātos. Ar programmas atbalstu sportistiem tiek nodrošinātas sporta bāzes un sniegts cits finansiālais un organizatoriskais atbalsts.

Apsveicam mūsu sportistus ar sasniegtajiem rezultātiem un pateicamies treneriem par ieguldīto darbu!