Inčukalna sporta kompleksā aizvadīts Latvijas čempionāts galda hokejā prestižajā Open nominācijā. Sacensībās piedalījās neierasti liels skaits pēdējo gadu laikā – pavisam 101 dalībnieks no Latvijas, Lietuvas un Krievijas, no kuriem 15 bija Ventspils Jaunrades nama un Ventspils galda hokeja kluba spēlētāji.

Turnīrs sākās ar kvalifikācijas sacensībām, kas reizē bija arī Latvijas amatieru līgas 5.posms.  Pēc reitinga zemākās vietās esošie spēlētāji cīnījās par tiesībām iekļūt pamatturnīra pirmajā kārtā, kā arī papildināja savu punktu bagāžu amatieru līgas kopvērtējumā. Starp viņiem pirmo reizi pēc ilgāka pārtraukuma startēja arī divkārtējais Ziemas Olimpisko spēļu dalībnieks šorttrekā Roberto Puķītis. Viņš ne tikai ieguva trešo vietu vīru konkurencē Amatieru līgas posmā (11.vieta posma kopvērtējumā starp 42 dalībniekiem), bet arī kvalificējās pamatturnīram.

Latvijas čempionāta pirmā kārta sastāvēja no četrām grupām, kur labākais sešinieks no katras grupas iekļuva otrās kārtas augstākajā līgā. Visveiksmīgāk grupu turnīru aizvadīja Edžus Kaņeps, kurš izcīnīja otro vietu savā konkurencē. Trešais savā grupā bija Elvijs Siliņš, kuram uzreiz sekoja jaunākais brālis Alvis. Ceturto vietu izdevās izcīnīt arī Elvim Arhinovičam, bet  piekto un sesto vietu savā grupās ieņēma Aleksandrs Žernovojs un Eliāns Ēdelis.

Seši mūsu spēlētāji augstākajā līgā sacentās par iespēju iekļūt top16, kas garantēja dalību čempionāta izslēgšanas turnīrā. Pa spēkam tas bija Elvijam, Alvim, Edžum un Aleksandram. Viena uzvara šķīra Eliānu no pleijofa un viņš šajā čempionātā ierindojās 18.vietā. Arhinovičs turnīrā noslēdza labāko divdesmitnieku.

Latvijas čempionāta astotdaļfinālā līdz četrām uzvarām spēļu sērijā Aleksandrs ar 0:4 (0:9; 2:6; 0:5; 1:3) piekāpās patreizējam pasaules čempionam Edgaram Caicam. Edžum Kaņepam ar tādu pašu rezultātu sērijā 0:4 (2:3; 4:(5p); 1:3; 2:4) nācās atzīt Latvijas labākā juniora Raivja Miglinieka pārākumu. Toties brāļu duelī starp Elviju un Alvi ar rezultātu 4:1 (7:2; 2:3; 2:0;2:1; (3p):2) labāks šoreiz bija vecākais brālis Elvijs, kurš vienīgais kvalificējās ceturtdaļfinālam. Diemžēl otrajā kārtā Elvijam nācās piekāpties ar 0:4 (4:5; 2:3; 2:4; 3:(4p)) rīdziniekam Sandim-Kristapam Lagzdiņam, ieņemot augsto 6.vietu. Par čempionu ceturto reizi pēc kārtas kļuva Edgars Caics. Iespaidīgs ir arī Edgara kopējais čempiona titulu skaitlis – 12. No tiem deviņi čempiona tituli izcīnīti Open nominācijā, bet trīs – junioru konkurencē. Sudraba medaļu šajā čempionātā izcīnīja Valts Smagars, bet bronzas – Atis Sīlis.

Jau pēc mēneša 13.aprīlī šeit pat Inčukalna sporta kompleksā tiks sadalītas Latvijas čempionāta medaļas sieviešu, junioru un veterānu nominācijās.

Latvijas čempionāta galda hokeja rezultāti
Open (101 spēlētājs)

1.Edgars Caics  BJC”Laimīte (Rīga)
2.Valts Smagars  Skrundas GHK
3.Atis Sīlis  BJC”Laimīte” (Rīga)
4.Sandis-Kristaps Lagzdiņš  BJC”Laimīte” (Rīga)
5.Raivis Miglinieks  BJC”Laimīte” (Rīga)