Otrdien, 18. augustā, plkst. 12.30 Livonijas ordeņa pilī tiks apbalvoti pagājušā mācību gada labākie vidusskolu absolventi, kuriem Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs svinīgā atmosfērā pasniegs Pedagoģiskā fonda apliecības un Pateicības rakstus.

Šogad seši vidusskolu absolventi saņems Pedagoģiskā fonda apliecības “Gada skolēns”, savukārt četri absolventi saņems Ventspils pilsētas domes Pateicības rakstus. Pasākumā tiks sveikti arī skolēni, kuru izveidotie skolēnu mācību uzņēmumi pagājušajā mācību gadā iekļuva Junior Achievement Latvia organizētā konkursa pusfinālā un finālā un viņu pedagogi-konsultanti. Par darba ieguldījumu izglītības iestāžu sasniegumos balvas saņems arī Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas un Ventspils 2. vidusskolas vadības pārstāvji – šīs skolas pagājušajā mācību gadā ieņēmušas augstas vietas Latvijas skolu reitingā darbā ar talantīgajiem skolēniem. Visiem balvu saņēmējiem tiks piešķirtas arī naudas balvas.

Tradīcija sveikt centīgākos un panākumiem bagātākos vidusskolu absolventus aizsākusies jau 2000. gadā un kopš tā laika nosaukumu “Gada skolēns” ieguvuši vairāk nekā 140 Ventspils vidusskolu absolventi. Nominācija „Gada skolēns” Ventspils vispārizglītojošo skolu audzēkņiem tiek piešķirta par augstiem sasniegumiem mācību darbā, vidējās izglītības atestātā iegūstot vērtējumus 8, 9 un 10 balles un katrā no centralizētajiem eksāmeniem saņemot vērtējumu, kas nav zemāks par 75%. Savukārt Pateicības raksti tiek piešķirti absolventiem, kuriem tikai vienā no eksāmeniem kopējais procentuālais vērtējums ir zemāks par 75%.  

12. 08. 20.