Otrdien, 29.janvārī, no Kanādas pilsētas Monreālas atgriezās Latvijas šorttreka izlase ar diviem Sporta skolas “Spars” audzēkņiem Annu Jansoni un Robertu Krūzbergu sastāvā.

Trīs dienas Monreālas Maurice-Richard ledus arēnā tika dalīti medaļu komplekti un uzstādīti jauni rekordi junioriem. Meiteņu konkurencē starp 60 sportistēm ventspilniecei Annai Jansonei veiksmīgākais starts bija 1500m distancē, kur ieņēma vietu pirmajā 40-niekā. Savukārt vīriešu konkurencē starp 79 dalībniekiem Robertam Krūzbergam izdevās pieteikt sevi daudz spēcīgāk, divas reizes ielaužoties starp pasaules 20 stiprākajiem jaunajiem šorttrekistiem – 1500 m distancē iegūta 15.vieta, 1000 m distancē gūta 17.vieta, savukārt 500 m distancē Roberts ierindojās 23.vietā.

Ar jauniem rekordiem čempionātā līderos bija Āzijas valstu pārstāvji. Zēnu konkurencē visās distancēs zeltus izcīnīja korejieši – 500 m Kim Tae Sung, 1000 m Jung Ho Kyoung un 1500 m Chang Hyun Woo. Savukārt komandas stafetē uzvarēja un uzstādīja jaunu pasaules rekordu komanda no Ķīnas.

Meiteņu konkurencē 500 m distancē uzvaru svinēja amerikāniete Maame Biney, 1000 m distancē 1.vietu guva korejiete Li Jinyu, bet 1500 m distancē zeltu izcīnīja korejiete Seo Whi Min. Stafetē 1. vieta tika sportistēm no Korejas.