No 13. līdz 15. septembrim Krievijas pilsētā Kolomnā notiks atklātais Krievijas kauss šorttrekā, kurā savu sezonu uzsāks Ventspils Augstas klases sportistu sagatavošanās centra un Sporta skolas “Spars” šorttrekisti Anna Jansone, Roberts un Kārlis Krūzbergi trenera Sergeja Kugajevska vadībā.

Mūsu sportisti individuāli startēs 1500 metru, 500 metru un 1000 metru distancēs, bet komandu sacensības notiks 2000 metru jauktajā stafetē un 5000 metru stafetē vīriešiem. Anna Jansone startēs 3000 metru jauktajā stafetē kopā ar dalībniecēm no Korejas un Beļģijas.

Šorttrekistu  nozīmīgākie starti šajā sezonā plānoti pēc Jaunā gadā, kad no 2020. gada 24. līdz 26. janvāra Debrecenā, Ungārijā, notiks Eiropas čempionāts, no 2020. gada 31. janvāra līdz 2. februārim Bormio, Itālijā, notiks pasaules junioru čempionāts, savukārt pasaules pieaugušo čempionāts notiks no 13. līdz 15. martam Seulā, Korejā.  

Ventspils Augstas klases sportistu sagatavošanas centrs izveidots ar mērķi pilnveidot kvalitatīvu augstas klases sportistu sagatavošanas sistēmu Latvijā, nodrošinot priekšnoteikumus starptautiski konkurētspējīgu sportistu attīstībai, kā arī izcilus sasniegumus sportā ilgtermiņā, efektīvi izmantot sportistu resursus un izveidoto sporta infrastruktūru. Visu šo laika periodu sportistiem tiek nodrošinātas naktsmītnes sporta internātā, ēdināšana 3 reizes dienā, medicīnas pakalpojumi, komandējumu izdevumi mācību-treniņu nometnēm un sacensībām, kā arī nepieciešamā inventāra iegāde, sporta bāžu izmantošana nepieciešamajos laikos. Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija Ventspils Augstas klases sportistu sagatavošanas centram 2019. gadā piešķīrusi finansējumu 135 000 eiro apmērā.

Vēlam veiksmi mūsu sportistiem!