No 18. līdz 21. jūlijam Zviedrijas pilsētā Burosā notika Eiropas U20 čempionāts vieglatlētikā. Sacensību trešās dienas vakarā trīssoļlēkšanas finālsacensībās startēja Ventspils olimpiskās vienības un sporta skolas “Spars” sportiste Rūta Kate Lasmane, izcīnot trešo vietu.

Eiropas U20 čempionāta trīssoļlēkšanas finālā sacentās 12 sportistes. Rūta augsto vietu uz goda pjedestāla sasniedza jau ar pirmo mēģinājumu, aizlecot 13,48 metrus tālu. Otrais mēģinājums latvietei padevās neveiksmīgs, bet trešajā viņa aizlēca 13,21 metru, atkrītot uz trešo vietu. Nākamajos mēģinājumos Lasmane pietuvojās jau uzrādītajam rezultātam, tomēr tas tā arī palika nepārspēts, sniedzot sportistei godpilno trešo vietu.

Šajā disciplīnā pirmo vietu ar 14 metriem izcīnīja grieķiete Spiridola Karidi, bet otrā, sasniedzot 13,81 metru atzīmi, palika Bulgārijas sportiste Aleksandra Načeva.

Lai sekmētu augstas klases sportistu rezultātu izaugsmi, Ventspils pilsētas pašvaldība atbalsta augstas klases sportistu sagatavošanas programmu,  kurā iekļauti 34 sportisti,  piešķirot Ventspils pilsētas pašvaldības finansējumu 70 000 euro apmērā. Šīs programmas nozīmīgumu pierāda Ventspils atbalstīto sportistu dalība Olimpiskajās spēlēs, pasaules un Eiropas čempionātos. Ar programmas atbalstu sportistiem tiek nodrošinātas sporta bāzes un sniegts cits finansiālais un organizatoriskais atbalsts.

Sirsnīgi sveicam Rūtu, kā arī trenerus Juri Petroviču un Andri Kronbergu!