Gaidot Pasaules ūdens dienu, marta mēnesī pirmsskolas izglītības iestādes “Varavīksne” audzēkņi pastiprināti pievērsās ūdens tēmai, spēlējot dažādas spēles, veicot eksperimentus un iesaistot arī savus vecākus.

Bērniem tika rosināts aizdomāties par ūdens nozīmi ikdienas dzīvē, kur to lietojam un cik labi, ka mums tā netrūkst. Kā arī bērnudārza audzēkņi  uzzināja, ka ne visur ūdens ir pieejams un tā var arī trūkt. Bērni mācījās būt taupīgi, lai netiktu lieki tērēts ūdens.

Pirmsskolas izglītības vadītājas vietniece metodiskajā darbā Rasma Jaunķierpe norādīja, ka lielākie bērni jau prot novērtēt to, ka ikdienā var padzerties ūdeni no krāna. Turklāt Pasaules ūdens dienas ietvaros tapa arī bērnu darbu izstāde “Ūdens -dzīvības avots”, kura no 20. marta priecē apmeklētāju acis Pārventas bibliotēkā.

Atzīmēt Pasaules ūdens dienu bērnudārzs “Varavīksne” izlēma kopā ar vecākiem, kuri arī piedalījās rīkotajos pasākumos. Visus vienoja kopīga tēma “Ūdens”. Bērni varēja parādīt vecākiem savas zināšanas, kā arī jautri kopā darboties. 

Tika rīkotas gan spēles, gan rotaļas, gan eksperimenti, gan jautras stafetes. “Mārīšu” un “Taurenīšu” grupiņām vislabāk patika sportiskās aktivitātes ar makšķerēšanu un daudz ko citu. “Pelēniem” prieku sagādāja kopīga darbošanās ar vecākiem, kuras rezultātā tapa zivis no plastmasas pudelēm. “Zaķēnu”, “Rūķīšu” un “Kaķēnu” grupiņās  sajūsmu izraisīja dažādie eksperimenti. To, kā ūdenī viss peld un pārvietojas, labi varēja vērot mazie “Cālēnu” grupiņas divgadnieki, jo vecāki radošajā darbnīcā pagatavoja ar ūdeni pildītas pudeles, kurās peldēja spīdumi, gliemežvāki, akmentiņi, poga un kastaņi. Savukārt “Bitīšu” grupas audzēkņiem šis pasākums paliks atmiņā kā neparasts ceļojums uz jūrmalu kopā ar skolotājām un vecākiem, kur bija jāveic dažādi uzdevumi.

no images were found