Karjeras attīstības atbalsta pasākumu plānu 2018./2019. mācību gadam skatīt ŠEIT!

Diskusija vidusskolēniem “Karjeras ceļš”

12.10.2018.

Ventspils Jauniešu mājā 11.oktobrī tika aizvadīta diskusiju pēcpusdiena vidusskolēniem “Karjeras ceļš”. Jauniešu varēja uzzināt, kā savu karjeru veidoja uzņēmējs un sportists Andris Valerts, ārsts Gundars Kuklis, lektors un pētnieks Vairis Caune, skolotāja Kristiāna Cielava, policijas inspektore Ina Barbāne un mācītājs Pēteris Tervits.

DSC_0043  DSC_0051

 

Pasākums “Profesiju kurpes”

07.09.2018.

2017./2018. mācību gada 2.semestrī projekta izmēģinājumskolu skolēni aktīvi piedalījās pasākumā “Profesiju kurpes”. Pasākumu ietvaros, skolēni apmeklēja dažādus Latvijas uzņēmumus un iestādes, iepazinās ar pakalpojumu sniegšanā un ražošanā iesaistītajām profesijām un tām nepieciešamajām prasmēm un zināšanām, kā arī iejutās dažādu uzņēmumos strādājošo profesiju “ādā”, iepazina darba vidi, darba aprīkojumu un specifiku.

Pasākuma “Profesiju kurpes” ietvaros, skolēni apmeklēja tādus uzņēmumus kā Pūres šokolādes ražotne, Ziepju ražotne Liepājā, Maizes ceptuve Lāči, Tērvetes dabas parks, iepazina aktiera profesiju kino pilsētiņā Cinevilla un Liepājas leļļu teātrī u.c.

Profesiju kurpes_1

Profesiju_kurpes_2

 

Pasākums “Izspēlē profesiju!”

26.06.2018.

Šī gada maijā un jūnijā Ventspils skolēni piedalījās pasākumā “Izspēlē profesiju!”, kurā ar aizraujošu grīdas spēļu palīdzību iepazina tādas profesijas kā programmētājs, arhitekts, pilots, tulkotājs, režisors un ārsts. Pasākumā kopā piedalījās 856 skolēni.

Pasākumus vadīja SIA “Aspired” un tie norisinājās skolu telpās.

Izspele_profesiju 

 

Pasākums “Dažādās profesijas inženierzinātnēs un dabaszinātnēs”

27.04.2018.

Šī gada martā un aprīlī 5 Ventspils pilsētas skolu (Ventspils Pārventas pamatskolas, Ventspils 2.pamatskolas, Ventspils 4.vidusskolas, Ventspils 1.pamatskolas un Ventspils 6.vidusskolas) skolēni piedalījās pasākumā “Dažādās profesijas inženierzinātnēs un dabaszinātnēs”.

Pasākumu vadīja biedrība “Latvijas Zinātnes centru apvienība”, kas informēja skolēnus par tehnoloģiju nozarē nepieciešamajām profesijām inženierzinātnēs un dabaszinātnēs, nepieciešamajām prasmēm šo jomu specialistiem, profesijas apguves iespējām Latvijā un ārzemēs, kā arī karjeras iespējām.

Pasākuma 2.daļā praktisku nodarbību un/vai radošu darbnīcu veidā tika sniegts praktisks ieskats par dabaszinātņu un inženierzinātņu profesijās pielietojamām prasmēm, materiāliem un tehnoloģijām.

 

Skolēni iepazīst inženierzinātnes TehnoBusā

16.04.2018.

No 9. līdz 13.aprīlim Ventspils skolēni iepazina inženierzinātnes pasākumā “TehnoBuss”- tehnisko profesiju iepazīšana”. Visu nedēļu pie skolām atradās mobilā demonstrāciju laboratorija TehnoBuss, kur skolu 7.-8. klašu audzēkņi varēja ne tikai praktiski darboties, bet arī konsultēties par karjeras iespējām mašīnbūves, metālapstrādes un elektronikas nozarēs.

Nodarbībās skolēni gan klausījās lektora stāstījumus par tehnoloģiju darbību, uzzinot, kā darbojas 3D printeris, automātiska ražošanas iekārta un citas ierīces, gan arī praktiski darbojās, piemēram, pamēģinot, kā ir metināt.

DSC_0194

DSC_0197

Pasākumā “TehnoBuss” – tehnisko profesiju iepazīšana” kopumā piedalījās ap 600 skolēni.

 

Pasākums “Mērķu plānošana – kā atrast savu nākotnes aicinājumu?”

09.04.2018.

6.aprīlī Ventspils 6.vidusskolas 10. un 11.klašu skolēni piedalījās nodarbībā par savu nākotnes mērķu plānošanu. Skolēni iepazinās ar mērķa plānošanu, kā izplānot un sasniegt savus mērķus, kā arī izveidoja savu individuālo plānu un mērķu plānošanas karti.

Nodarbības vadīja Dace Briede – Zālīte.

No skolēnu atsauksmēm – “šajā nodarbībā es sapratu, ka  viss sākas ar sevi pašu, savām vēlmēm, tad jāizplāno mērķi un uzdevumi , lai sasniegtu iecerēto”.

1

 

Ventspils skolēni apmeklē izglītības izstādi “Skola 2018”

26.02.2018.

22.-23.februārī Ventspils 5 skolu (Ventspils Valsts 1.ģimnāzijas, Ventspils 4.vidusskolas, Ventspils 6.vidusskolas, Ventspils 2.vidusskolas un Ventspils 3.vidusskolas) izglītojamie apmeklēja izglītības izstādi “Skola 2018”, kur skolēniem bija iespēja izzināt Latvijas mācību iestādes un to piedāvājumus.

Skolēni uzzināja par augstskolu un koledžu studiju programmām, kā tiek organizēts studiju process, izpētīt uzņemšanas noteikumus un karjeras iespējas. Dažādu augstskolu Studentu padomes pārstāvji sniedza ieskatu studentu ikdienā.

w