Sestdien, 16. februārī, no plkst. 15:00 līdz plkst. 18:00 tirdzniecības centra “Tobago” telpās norisināsies Valentīna dienai veltīts Ventspils skolēnu mācību uzņēmumu gadatirgus.

Gadatirgū savu produkciju piedāvās ap 20 skolēnu mācību uzņēmumi no Ventspils skolām un arī Ventspils novada. Apmeklētāji varēs gan iepazīties ar skolēnu veikumu, gan arī novērtēt viņu uzņēmību un motivēt turpmākajam darbam, iegādājoties preces. Piedāvājums būs plašs: rotaslietas, rokdarbi, batikoti trikotāžas krekli, krekli ar apdruku, mīkstās rotaļlietas, suvenīri, interjera priekšmeti, aksesuāri un suvenīri no koka, eko maisiņi pārtikai, eko sveces un veļas aromāti, apsveikuma kartiņas, veselīgi enerģijas batoniņi un konfektes, antistresa rotaļlietas,  un vēl citi veidi.

Pilsētas līmeņa tirdziņos skolēni gūst pieredzi, tiekoties ar lielāku pircēju skaitu un redz arī citu uzņēmumu darbošanos. Martā daļa no Ventspils uzņēmumiem piedalīsies Pavasara gadatirgū, kas norisināsies Rīgā un kurā pulcēsies 270 mācību uzņēmumi no visas Latvijas.

Skolēnu mācību uzņēmumu programmā piedalās visas vidējās izglītības iestādes, kā arī Ventspils Jaunrades nams un 2. pamatskola. Šo uzņēmumus veido un vada paši skolēni ar skolotāja konsultanta palīdzību. Darbojoties mācību uzņēmumā jaunieši iegūst jaunas praktiskas zināšanas un prasmes dažādās jomās – uzņēmējdarbībā, finanšu pratībā, komunikācijā, komandas darbā un citās, kuras nereti netiek apgūtas formālajā izglītībā. Skolēnu mācību uzņēmums mācību nolūkos pilda īsta uzņēmuma funkcijas un darbojas reālā vidē – skolēni ražo un pārdod preces vai pakalpojumus. Mācību uzņēmumi darbojas “Junior Achievement Latvija” programmas ietvaros.

Ventspilī skolēnu mācību uzņēmumu darbība, tirdziņu organizēšana un citu izglītojošu pasākumu norise jaunajiem uzņēmējiem notiek Ventspils jauniešu uzņēmējspēju attīstības programmas ietvaros, kuru finansiāli atbalsta Ventspils pilsētas pašvaldība, bet organizatoriski iesaistās Ventspils Jauniešu māja, kā arī izglītības iestādes un mācību uzņēmumu konsultanti. Minētās attīstības programmas izstrādei 2018. un 2019. gadā Ventspils Jauniešu māja īsteno projektu, kas saņem atbalstu Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2018. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

12.02.2019.