No 12. līdz 17. augustam Ventspils Mūzikas vidusskola un SIA “Kurzemes Filharmonija” rīkos XIV Mūsdienu ritma mūzikas festivālu-meistarklases “Ventspils Groove 2019”. 

Festivāls gadu gaitā kļuvis par satikšanās un radošas apmaiņas vietu, kurā saplūst starptautiskās profesionālu mūziķu komandas kolektīvā pieredze un Latvijas jauno mūziķu degsme un talants. Meistarklasēs pedagogi un studenti apmainās ar muzikālām idejām, savstarpēji bagātinoties un gūstot jaunu pieredzi. Festivāla koncerti savā stilu dažādībā bagātinās Ventspils kultūras dzīvi,  nedēļu  piedāvājot iespēju baudīt augstvērtīgus džeza un ritma mūzikas koncertus. Stilu amplitūda ir plaša un mainās ik gadu – Ventspilī skan džezs, notiek eksperimenti ar elektroniku, skan intelektuāla popmūzika, fanks un roks. Stilistiski mākslinieki netiek ierobežoti.

Meistarklases tiek organizētas divos veidos. Dienas pirmajā pusē audzēkņi strādās ar sava instrumenta pedagogiem, smeļoties iedvesmu un zināšanas no profesionāļiem, savukārt pēc pusdienām audzēkņi tiks sadalīti ansambļos. Katrs ansamblis divu pasniedzēju atbalstīts iestudēs programmu. Kolektīvā muzicēšana sniedz vislielāko prieku un motivē studentus tālākai muzikālajai izaugsmei. Audzēkņu iestudētie skaņdarbi tiks spēlēti speciāli rīkotā koncertā uz lielās skatuves festivāla noslēgumā dienā, pirms lielā Galā koncerta.

Koncerti plānoti sākot ar otrdienu – katru vakaru klausītājiem tiks piedāvāta cita programma. Spontanitāte, improvizācija, jaunatklājumi un radošums mākslinieku sadarbībā, kā arī audzēkņu iesaiste šajos procesos ir šī festivāla patiesā vērtība un ilggadējas veiksmes pamats – ik gadu vērojama iesaistīto cilvēku talantu sinerģija. Spilgts piemērs – iepriekšējo gadu pasniedzēji Eran Har Even (Izraēla/Nīderlande)  un Stephene Escomes (Francija) iepazinušies festivālā “Ventspils Groove”, vēlāk izveidoja kopīgu projektu un devās vairākās tūrēs Francijā un Nīderlandē. Erans tagad ir biežs viesis Liepājas Mūzikas vidusskolā, kurā pasniedz meistarklases Jāņa Īvuškāna aicināts – abi satikās Ventspilī, festivālā “Ventspils Groove”. Festivāls kļuvis par mūzikas laboratoriju, kurā dzimst jaunas mūzikas ierosmes.

“Ventspils Groove 2019” meistarklašu vadītāji:

Gerhard Ornig (Austrija) – trompetists, komponists un aranžētājs;

Tuomo Uusitalo (Somija)- pianists, komponists, aranžētājs, pedagogs;

Raul Sööt (Igaunija) – saksofonists, aktīvs aranžētājs un izpildītājmākslinieks;

Inga Bērziņa (Latvija) – džeza dziedātāja;

Tanel Ruben (Igaunija) – sitaminstrumentālists;

Sami Linna ( Somija) – ģitārists, komponists;

Susanna Veldi (Igaunija) – dziedātāja;

Heikko Remmel (Igaunija)  – basģitārists;

Renārs Lācis – Ventspils Bigbenda vadītājs;

Maija Lāce – Ventspils Junioru bigbenda vadītāja.

“Ventspils Groove 2019” koncerti Ventspils Mūzikas vidusskolas Mazajā zālē:

13. augustā plkst. 19.00 Atklāšanas koncerts: grupa “Lupa”, VMV ansamblis “Del Seagull”;

14. augustā plkst. 19.00 “Ventspils Groove 2019”: VMV absolventi, Sanija Bondara kvartets;

15. augustā plkst. 19.00 “Ventspils Groove 2019”: Atis Andersons Trio, 5 Man Band;

16. augustā plkst. 19.00 “Ventspils Groove 2019”: Susanna Aleksandra, Gunārs Gaumigs;

17. augustā plkst. 15.00 “Ventspils Groove 2019”: Meistarklašu dalībnieku koncerts;

17. augustā plkst. 19.00 “Ventspils Groove 2019” Galā koncerts: Ventspils Bigbends.

07. 08. 19.