7. novembrī Ventspils Pārventas bibliotēkā pulcējās Ziemeļkurzemes, Austrumkursas un Viduskursas labākie stāstnieki, lai programmas „Pulkā eimu, pulkā teku” ietvaros piedalītos konkursa “Teci, teci, valodiņa” pusfinālā. Katrs stāstnieks klātesošajiem stāstīja pasakas, anekdotes un visneticamākos stāstus no savas vai tuvāko draugu un radu dzīves.

„Pulkā eimu, pulkā teku” ir tradicionālās kultūras un nemateriālā mantojuma apgūšanas un pārmantošanas programma. Šobrīd tā ietver 5 folkloras konkursus, tajā skaitā arī stāstnieku konkursu “Teci, teci, valodiņa”, kurā piedalās bērni un jaunieši līdz 21 gada vecumam. Konkursa mērķis ir atjaunot, uzturēt un attīstīt stāstīšanas tradīciju Latvijā.

Pusfinālā, kas notika Ventspils Pārventas bibliotēkā, klausītāju priekšā stājās un savas runas prasmes demonstrēja 28 dalībnieki. Pēc žūrijas apspriešanās rezultātu paziņojuma varam sveikt šī gada 10 labākos Ziemeļkurzemes, Austrumkursas un Viduskursas stāstniekus, kuri dosies tālāk uz valsts finālu 2019. gada 7. decembrī!

Sveicam šī gada finālistus: Lieni Tramu (Ventspils Centra sākumskolas 3.a klase), Gustavu Liepājnieku (Ventspils Centra sākumskolas 3.a klase), Oliveru Matvejevu (Ventspils Centra sākumskolas 4.a klase), Haraldu Ekmani (Ventspils novada Tārgales pamatskolas 4.klase), Ditu Siliņu (Ventspils novada Zūru pamatskolas 6.klase), Lāsmu Petrinu (Ventspils novada Ances pamatskolas 6.klase), Alisi Ābolti (Kuldīgas Centra vidusskolas 6.klase), Santi Andriksonu (Saldus novada Rubas pamatskolas 9.klase), Mārtiņu Stebuli (Viļa Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas 9.klase) un Viku Keitu Bespaļčiku (Ventspils 6. vidusskolas 11.klase, folkloras kopa “Rotaļnieks”).

14. 11. 19.