Piektdien, 2.novembrī, slēgtās BMX ziemas treniņbāzes jaunbūvē tika svinēti Spāru svētki. Treniņbāzi būvēt sāka jau kopš šī gada sākuma blakus Ventspils 2.vidusskolai. Plānots, ka objektu varēs nodot ekspluatācijā līdz šī gada beigām.

BMX ziemas treniņbāzes Spāru svētkos tika izteiktas pateicības būvniecības procesā iesaistītajiem un projekta finansētājiem. Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs akcentēja, ka treniņbāze ir paredzēta mūsu Ventspils bērniem – Sporta skolas “Spars” BMX nodaļas audzēkņiem. Līdz šim ziemas laikā “Spars” izglītojamie trenējās Ventspils 2.vidusskolas sporta zālē un Olimpiskā centra “Ventspils” manēžā, uzbūvējot ziemas treniņbāzi, nodarbības būtiski tiks atvieglotas.

BMX treniņbāzē atradīsies 40 metrus gara trase ar 4 braukšanas celiņiem, kurā jaunie BMX braucēji varēs trenēties sacensībām. Tāpat bāzē būs pieejami pārvietojami trases moduļi, starta estakāde, kā arī velosipēdu novietošanas statīvi, velosipēdu trenažieri un darba galds velosipēdu remontam.

Reizē ar BMX treniņbāzes būvniecību tiek atjaunota arī Ventspils 2.vidusskolas sporta zāle un tās palīgtelpas. Skolas direktore Ludmila Volodina klātesošajiem atzina, ka tas ir liels ieguldījums skolai, tagad audzēkņi varēs sportot gaišās, izremontētās telpās un izmantot jauno aprīkojumu. Sporta zālē tiks uzstādīti florbola un handbola vārti, basketbola grozs, volejbola laukuma komplekts, vingrošanas soli un cits inventārs sporta nodarbību nodrošināšanai.

Pasākumā piedalījās Ventspils pilsētas domes, Ventspils Izglītības pārvaldes, Ventspils Sporta pārvaldes, SIA “Olimpiskais centrs “Ventspils””, PSIA “Ventspils Nekustamie īpašumi” un Sporta skolas “Spars” pārstāvji, kā arī SIA “Venttermo” un SIA “Venteg” pārstāvji.

BMX ziemas treniņbāzes būvdarbu kopējās izmaksas sastāda 952 673 EUR, kas tiek finansēti no Valsts budžeta līdzekļiem. Savukārt Ventspils 2.vidusskolas sporta zāle un tās palīgtelpas tiek atjaunotas projekta “Izglītības iestāžu mācību vides infrastruktūras uzlabošana un materiāltehniskās bāzes pilnveidošana” ietvaros un kopējās izmaksas sastāda 312 147 EUR. Būvniecības darbus veic SIA “Venttermo”.

02.11.2018.