Konkursā “Gada sporta skolotājs 2019″ izraudzīsies profesionālāko skolotāju, kurš ne tikai profesionāli vada stundas, bet prot iedvesmot un motivēt bērnus un jauniešus būt fiziski aktīviem visas dzīves garumā.

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) skaidro, ka konkurss “Gada sporta skolotājs”  tiek rīkots ar mērķi veicināt sporta skolotāju radošo darbību sporta stundas satura veidošanā. Konkursa laikā skolotājiem ir iespēja parādīt savas prasmes sporta stundas vadīt interesanti un saistoši, veidojot bērnos pozitīvu attieksmi pret fiziskām aktivitātēm un vēlmi tajās iesaistīties.

Skolotājus konkursam var pieteikt ikviena Latvijas novada un pilsētas izglītības pārvalde vai departaments, kā arī pamatizglītības, vidējās izglītības vai profesionālās vidējās izglītības iestādes. Tāpat dalībai konkursā var pieteikties arī paši sporta skolotāji.

Pieteikums konkursam jāsūta līdz 20.novembrim, rakstot uz e-pastu sports@izm.gov.lv.

Konkurss noritēs divās kārtās. Pirmajā konkursa komisija vērtēs pretendentu sagatavotos pieteikumus un seši dalībnieki ar lielāko punktu skaitu tiks izvirzīti konkursa otrajai kārtai. Savukārt otrajā kārtā tiks vērtētas sporta skolotāju prasmes, vadot sporta stundu Oskara Kalpaka Rīgas Tautas daiļamatu pamatskolas sporta hallē.

Konkursa “Gada sporta skolotājs 2019″ vērtēšanas komisijā šogad ir gan IZM pārstāvji, gan pieredzes bagāti sporta pedagogi, sportisti un nozares speciālisti, kā piemēram olimpieši Deniss Čerkovskis un Agnese Pastare, sporta žurnālists Reinis Ošenieks, 2015.gada konkursa uzvarētāja, Jelgavas 4.vidusskolas sporta skolotāja Nataļja Gorškova un citi.

Konkursa uzvarētājs saņems pasākuma “Latvijas Gada balva sportā 2019″ organizatoru dāvātu piemiņas balvu nominācijā “Gada sporta skolotājs“, kas tiks pasniegta pasākuma “Latvijas Gada balva sportā 2019″ apbalvošanas ceremonijā 27. decembrī.

Pērn konkursā “Gada sporta skolotājs” izcilākā sporta skolotāja titulu ieguva Salas vidusskolas sporta skolotājs Pēteris Krastiņš.

Avots: Nacionālā informācijas aģentūra LETA

04. 11. 19.