Čehijas pilsētā Račicē aizvadīts Eiropas junioru un U-23 čempionāts smaiļošanā un kanoe airēšanā, kurā 14. vietu izcīnīja sporta skolas “Spars” audzēknis Jēkabs Kalenda (trenere Rūta Šauberga).

Kopumā sacensībām smaiļošanas vieninieku 200m distancē bija pieteikušies 26 sportisti. Jēkabs startēja otrajā no trim priekšbraucieniem un ar laiku 40,704 sekundes ierindojās 6. vietā, kas deva tiesības startēt pusfināla braucienā.

Pusfināla braucienā Jēkabs spēja finiša rezultātu uzlabot par vairāk nekā divām sekundēm (38,170), kas ļāva ierindoties vien 7. vietā, bet deva tiesības startēt B finālā. Tajā iegūta 5. vieta un atkal uzlabots finiša laiks (37,985), kopvērtējumā ierindojoties 14. vietā.

Par uzvarētāju kļuva slovāks Martins Hvojniks (37,269 sekundes), otrajā vietā palika francūzis Dika Nasars (37,827 sekundes), bet trešo vietu ieguva Jakubs Remuta (37,890 sekundes).

Atgādinām, ka jūlija sākumā Brocēnos notika Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiādes sacensības smaiļošanā un kanoe airēšanā, kur Jēkabs Kalenda treneres Rūtas Šaubergas vadībā kļuva par vicečempionu smaiļošanas vieniniekos 200m distancē.