Ventspils Jauniešu mājai 2019. gads bija jau ceturtais tās darbības gads, kas pavadīts ražīgi un ļoti darbīgi. Lai atskatītos uz 2019. gadu Ventspils Jauniešu mājā, esam sagatavojuši savu notikumu TOP 12, izvēloties katra mēneša īpašāko brīdi.

Janvāris. Brīvprātīgo darbu Jauniešu mājā uzsāk Valentins – brīvprātīgais jaunietis no Francijas, kurš turpmākos piecus mēnešus ventspilniekiem piedāvāja iespēju bez maksas apgūt franču valodas pamatus, kā arī organizēja ar zaļā dzīvesveida tematiku saistītus pasākumus.

Februāris. Izlaušanās spēle “Izbēdz no Valentīna dienas” ar atjautības un matemātikas uzdevumiem, kuru jaunieši sagatavoja kā alternatīvu izklaidi svētkiem 14. februārī.  

Marts. Zemes stundu Jauniešu mājā sagaidīja ar sveču liešanas darbnīcu un dalību diskusijā “Cepiens par vidi”, kuras laikā jaunieši dalījās savos pārdzīvojumos un stāstos par dzīvošanu videi draudzīgāk.

03_marts

Aprīlis. Jauniešu mājas komandai pievienojas brīvprātīgā darba veicējs Thomas no Itālijas. Viņš turpmāko gadu ventspilniekiem piedāvā bez maksas apgūt itāļu valodas zināšanas, kā arī kopā ar citiem jauniešiem organizē dažādu tēmu pasākumus. Aprīlī notika arī itāļu kultūras vakars.

Maijs. Piektdienas vakara pastaigas laikā Jauniešu mājas pagalmā notika informatīvas un izglītojošas darbnīcas par bezatkritumu dzīvesveidu jeb “zero waste”.

Jūnijs. Ventspils jaunietes Annas Rubenes oriģināldziesmu koncerts “Haotisks miers”.

Jūlijs. Uz brīvprātīgā darba projektu mēneša garumā ierodas 10 ārvalstu jaunieši no Spānijas, Portugāles, Vācijas, Ungārijas, Polijas un Bulgārijas, lai gatavotos jauniešu festivālam “Random Republika”. Organizatoru komandai pievienojas arī 10 Ventspils brīvprātīgie jaunieši. Pats festivāls 3 dienu garumā Jauniešu mājas pagalmā notiek reizē ar Ventspils Pilsētas svētkiem augusta sākumā.

Augusts. Jauniešu mājas padomes brīvprātīgie jaunieši piedalās Ikšķiles jauniešu festivālā “IK Fest 2019” un līksmo par Ventspils pilsētas uzvaru konkursā “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2020”. Iegūtais tituls 2020. gadā pulcēs jauniešus un jaunatnes darbā iesaistītos uz nozīmīgajiem valsts jaunatnes jomas pasākumiem, kā arī virkni pilsētas un reģionālajiem pasākumiem.

08_augusts

Septembris. Improvizācijas teātra grupa uzsāk jauno sezonu. Nodarbības vada trenere Inga Kazaka un pievienoties aicināti jaunieši no 16 gadu vecuma.

Oktobris. Notiek gada biedējošākais pasākums “Šausmu trase”, kura laikā Jauniešu mājas tumšākajos nostūros var sastapt nervus stindzinošus tēlus un izjust bailes.

Novembris. Jau otro gadu notiek erudīcijas spēle “Mēs esam Latvija”, pārbaudot dalībnieku zināšanas par Latvijas iedzīvotājiem, vēsturi un mūsdienām, dažādām pilsētām. Dalībniekiem jāatmin dziesmas, jāpabeidz dzejoļi vai dziesmu rindas, jāzina dažādas slavenības un jāspēj atrisināt citi atjautības uzdevumi.

Decembris. Ziemassvētku radošās darbnīcas kļuvušas jau par tradīciju. Šajā decembrī jaunieši kopā gatavoja ziepes, apdrukāja t-kreklus, cepa piparkūkas, veidoja 3D apsveikumu kartītes, kā arī izklaidējās, dziedot karaoke.

12_decembris

Ārpus pasākumu izlases palikuši vēl vairāki nozīmīgi notikumi, kas saistīti ar Ventspils Jauniešu māju un tamdēļ atzīmējami atsevišķi:

  • Jauniešu uzņēmējdarbības projekta “DigiYouth” aktivitātes – jau 50 Ventspils jaunieši no trīs dažādām skolām piedalās starptautiskās komandās un strādā pie digitālām biznesa idejām. Darbs galvenokārt notiek attālināti, bet jaunieši satiekas pasākumu laikā Igaunijā, Somijā, Zviedrijā un Latvijā.
  • Jauniešu māja kopš septembra koordinē karjeras atbalsta aktivitātes Ventspils skolās. Kopā ar pedagogiem-karjeras konsultantiem tiek organizētas gan diskusijas ar profesionāļiem, gan vizītes uzņēmumos, tāpat skolēniem pieejamas individuālas karjeras konsultācijas.
  • Atbalstu darba vai izglītības izvēles jautājumos jaunieši, kas nestrādā un nemācās, var saņemt projektā “Proti un Dari!”. Ar individuālas programmas palīdzību jauniešiem ir iespēja papildināt kādas savas trūkstošās prasmes un zināšanas, kā arī kopā ar mentoru saprast savu nākotnes aicinājumu.

Aicinām sekot Jauniešu mājas aktivitātēm līdzi portālā jauniesi.ventspils.lv, sociālajos tīklos Facebook un Instagram, kā arī apmeklēt Jauniešu māju pasākumus vai pavadīt brīvo laiku, spēlējot galda spēles, dzerot siltu tēju ar draugiem un jauniegūtām paziņām! Tāpat aicinām jauniešus nākt ar savām idejām un izmantot Jauniešu mājas telpas un citu pieejamo atbalstu, lai idejas īstenotu!

Darbīgu 2020. gadu!

03. 01. 20.