No 30. novembra līdz 1. decembrim Dobeles sporta centrā notika starptautiskais turnīrs svarcelšanā „Vecgada kauss 2019”, kurā trenera Ulvja Bērzona vadībā piedalījās 18 sportisti no Sporta skolas “Spars” un Augstas klases sportistu sagatavošanas centra.

Kopumā sacensībās piedalījās 69 svarcēlāji no Igaunijas, Lietuvas un Latvijas, un tās notika U-12 un U-15 vecuma grupās pēc Sinklera punktu tabulas un astoņās svara kategorijās pārējiem sacensību dalībniekiem (līdz 61 kg, līdz 67 kg, līdz 73 kg, līdz 81 kg, līdz 89 kg, līdz 96 kg, līdz 102 kg, un +102 kg), kā arī divās vecuma grupās meitenēm (U-15 vecuma grupā un pieaugušajiem) pēc Sinklera punktu tabulas. 

No Ventspils sportistiem sacensībās godalgotas vietas izcīnīja:

  • Daniela Ivanova – 1. vieta (229,44 punkti);
  • Veronika Bezdoļnaja – 2. vieta (192,51 punkts);
  • Māris Ozoliņš – 2. vieta (svara kategorijā līdz 89 kg);
  • Jevgēņijs Haustovs – 1. vieta (svara kategorijā līdz 96 kg);
  • Edgars Kāpiņš – 3. vieta (svara kategorijā līdz 96 kg);
  • Jaroslavs Jākobsons – 3. vieta (U12 vecuma grupā, 161,31 punkts).

Latvijas labākie svarcēlāji Rebeka Koha, Ritvars Suharevs, Artūrs Plēsnieks un Vadims Koževņikovs sacensībās nepiedalījās.

Ventspils Augstas klases sportistu sagatavošanas centrs izveidots ar mērķi pilnveidot kvalitatīvu augstas klases sportistu sagatavošanas sistēmu Latvijā, nodrošinot priekšnoteikumus starptautiski konkurētspējīgu sportistu attīstībai, kā arī izcilus sasniegumus sportā ilgtermiņā, efektīvi izmantot sportistu resursus un izveidoto sporta infrastruktūru. Visu šo laika periodu sportistiem tiek nodrošinātas naktsmītnes sporta internātā, ēdināšana 3 reizes dienā, medicīnas pakalpojumi, komandējumu izdevumi mācību-treniņu nometnēm un sacensībām, kā arī nepieciešamā inventāra iegāde un sporta bāžu izmantošana nepieciešamajos laikos. Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija Ventspils Augstas klases sportistu sagatavošanas centram 2019. gadā piešķīrusi finansējumu 135 000 EUR apmērā.

Apsveicam mūsu sportistus ar panākumiem un vēlam veiksmi turpmākajās sacensībās!

02. 12. 19.