4. martā Ventspils Centra sākumskolas zēnu vokālais ansamblis un Ventspils Kultūras centra vokālais ansamblis “Mazā prinča planētas” piedalījās Valsts izglītības satura centra organizētā vokālās mūzikas konkursa „Balsis 2020” Kurzemes novada kārtā, kas notika Kuldīgas novada Bērnu un jauniešu centrā.

Uz vēsturiskā novada kārtu tradicionāli tiek izvirzīti divi labākie ansambļi no katras pilsētas vai novada. Arī otrajā kārtā ventspilnieki parādīja, ka ir vieni no labākajiem visā Kurzemē, gūstot atzinību no profesionālās žūrijas komisijas, kuras sastāvā bija Nora Kalniņa (kordiriģente, profesionālo koru projektu dziedātāja), Dace Bula (mūzikas pedagoģe, vokālā pedagoģe, Latvijas Vokālo ansambļu asociācijas valdes locekle), Antra Strikaite (Valsts izglītības satura centra Interešu izglītības un audzināšanas darba nodaļas vadītājas vietniece, projekta vadītāja), Mārīte Puriņa (mūzikas pedagoģe, Lielvārdes novada mūzikas un mākslas skolas direktore, vokālās grupas „Anima Solla” mākslinieciskā vadītāja), kā arī Jānis Grigalis (diriģents, pedagogs, tautas mūzikas instrumentu ansambļu speciālists).

Konkursā katrs ansamblis izpildīja trīs dziesmas – latviešu tautasdziesmu/apdari a cappella par tēmu “rotā” (saskaņā ar svētku koncepciju), brīvas izvēles latviešu tautasdziesmas apdari a cappella, kurā izmantoti mūsdienīgi izteiksmes līdzekļi, kā arī vienu daļu no Imanta Mežaraupa rapsodijas-kantātes “Nu ir laiks Rīgā braukt” klavieru pavadījumā.

Balsis_2020_2

Kurzemes novada posmā pārliecinoši labākos rezultātus un Augstāko pakāpi ieguva Ventspils Kultūras centra vokālais ansamblis “Mazā prinča planētas” (vadītājas Rudīte Tālberga un Anitra Niedra). Arī Ventspils Centra sākumskolas zēnu vokālais ansamblis žūrijas vērtējumā ieguva Augstāko pakāpi (skolotāja Rita Vēverbrante).

Ansambļi, kas izvirzīti konkursa trešajai kārtai Rīgā, tiks paziņoti tad, kad otrās kārtas skates būs izskanējušas visos vēsturiskajos novados. Gatavojoties konkursa trešajai kārtai, dalībniekiem būs jāapgūst visas sešas rapsodijas-kantātes “Nu ir laiks Rīgā braukt” daļas, kā arī divas jaunas dziesmas, kas nav izpildītas iepriekšējās kārtās.

09. 03. 20.