No 23. līdz 30.septembrim visā Latvijā notiek Eiropas Sporta nedēļa un tās mērķis – mainīt iedzīvotāju paradumus un būt fiziski aktīvākiem. Eiropas Sporta nedēļas pasākumi notiek arī Ventspilī. 

Nedēļas pasākumu ietvaros, 30.septembrī plkst.14:00 Olimpiskā centra “Ventspils” viesnīcas konferenču zālē notiks tikšanās ar Latvijas skriešanas leģendu, LSPA docentu Māri Gaili un olimpieti, Ventspils Maratona kluba treneri Arni Rumbenieku.

Aicinām piedalīties visus, kuri jau skrien vai vēl tikai plāno to darīt. Būs diskusijas par raksturīgākajām kļūdām, uzsākot fiziski aktīvu dzīvesveidu, sniegsim īsu ieskatu kā fiziska slodze ietekmē mūsu fizioloģiju, kā arī garastāvokli. Diskutēsim par efektīva treniņa pamatprincipiem un veselīgu dzīvesveidu. Būs veselīgo kokteiļu degustācija!

Māris Gailis ir daudzkārtējs Latvijas čempions dažādās skriešanas disciplīnās un Latvijas rekordus sasniedzis 13 reizes. Ar saviem 1968. un 1970.gadā personīgajiem rekordiem 5000m un 10000m distancēs, pēc gandrīz 50 gadiem vēl ar vien būtu valsts čempions. Māris Gailis ir ilggadējs LSPA Vieglatlētikas katedras docents, kurš noteikti spēs atbildēt uz ikvienu jautājumu.

Arnis Rumbenieks ir divu olimpisko spēļu dalībnieks, vairākkārtējs valsts čempions soļošanā un laureāts valsts čempionātā maratonā pievērsīs uzmanību mūsdienu uztura problēmām. Sniegs atbildes kā uzturs ietekmē darbaspējas. Pastāstīs, kā motivēt un kļūt mērķtiecīgam. 

Semināra ietvaros būs iespēja uzdot jautājumus brīvā formā, kā arī saņemt atbildes uz ikvienu jautājumu. 

Pasākums organizēts ES projekta „Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Ventspilī’” ietvaros! Pasākums Ventspilī organizēts sadarbībā ar Eiropas Sporta nedēļas nacionālais koordinatoru Latvijas Sporta federāciju padomi, kā arī Ventspils pilsētas pašvaldības un Olimpiskā centra “Ventspils” atbalstu.

Esi vesels un aktīvs ventspilnieks!

LV_ID_EU_logo_ansamblis_ESF_RGB