Septembris ir Dzejas dienu mēnesis, kura laikā Ventspils bibliotēka aicina uz pasākumiem Pārventas, Bērnu un Gāliņciema bibliotēkās, kā arī uz ekskursiju kuģīša “Hercoga Jēkaba” klāja, kur tradicionāli notiks dzejas lasījumi sākumskolas skolēniem.

Pirmdien, 9. septembrī, plkst. 12.00 notiks pasākums “Dzejas dienas sākumskolas skolēniem un ekskursija ar kuģīti “Hercogs Jēkabs””. Uz kuģīša klāja Jāņa Baltvilka dzejoļus lasīs Ventspils 4. vidusskolas un Pārventas pamatskolas jaunāko klašu skolēni, kā arī rakstnieks Māris Rungulis.

Trešdien, 11. septembrī, plkst. 10.00 bērnus uz Dzejas dienu pasākumu kopā ar Sīpoliņu aicina Gāliņciema bibliotēka.

11., 12. un 18. septembrī plkst. 10.00 Pārventas bibliotēkā pulcēsies pirmsskolas un sākumskolas audzēkņi, lai piedalītos Dzejas dienām veltītā pasākumā “Viss ir iespējams”. 12. septembrī plkst. 14.30 turpat Pārventas bibliotēkā notiks radošā darbnīca “Dzejolītis pirkstiņos”, kurā ikvienam būs iespēja izgatavot pirkstiņu lellītes.

Trešdien, 18. septembrī, plkst. 11.00 Bērnu bibliotēkā ar nodarbību “Blēņas un Ziedonis” viesosies Rakstniecības un mūzikas muzejs. Nodarbībā dalībnieki kopā ar vadītāju spēlēsies ar īpaši pagatavotiem priekšmetiem, kas aizgūti no Imanta Ziedoņa “Blēņām un pasakām”, un radīs savu pasaku, tādējādi veidojot jaunas attiecības starp priekšmetiem un vārdiem, kā to darījis rakstnieks.

Otrdien, 24. septembrī, plkst. 16.00 Gāliņciema bibliotēkā pieaugušie aicināti uz tikšanos ar rakstnieku, dzejnieku, tulkotāju un dziesminieku Andri Akmentiņu.

Savukārt Ventspils dzejnieki 14. septembrī piedalīsies tradicionālajās Dzejas dienās, kuras šogad norisināsies Talsos. Dzejas dienu vadmotīvs šogad ir “KĀP [un] NES”!

Dažādi Dzejas dienām veltīti pasākumi visa mēneša garumā paredzēti arī pilsētas izglītības iestādēs, rīkojot tādus pasākumus kā “Dzeja uz asfalta” Pārventas pamatskolā, “Dzejas autobuss” Ventspils 3. vidusskolā, “Dzejas-veļas diena” Ventspils 4. vidusskolā un daudzas citas aktivitātes.

Kurzemes Dzejas dienas aizsākušās 1999. gadā Ventspilī, kad dzejnieka Olafa Gūtmaņa iedvesmota tās sarīkoja ilggadējā Ventspils mūzikas skolas latviešu valodas un literatūras skolotāja Aija Bumbiere. Kopš tā laika Kurzemes dzejas dienas cienīgā ritmā maina notikuma vietas – Ventspils, Kuldīga, Talsi, Tukums, Saldus un Liepāja.

09. 09. 19.