No 1. līdz 3. maijam Čehijas ciematā Račicē risinājās Eiropas čempionāts smaiļošanā un kanoe airēšanā, kurā startēja sporta skolas ”Spars” un Latvijas kanoe izlases airētājs Dagnis Iļjins, izcīnot 12. vietu 1000 metru distancē.

1000 metru distancē Dagnis Iļjins uzrādīja 04:04.644, kas viņam deva trešo vietu starp deviņiem airētājiem B finālā. Deviņi spēcīgākie sacentās A finālā, tur seši bija ātrāki par mūsu sportistu (šādi salīdzināt var tikai nosacīti, jo ir atšķirīgi apstākļi). Sacensību noslēgumā Dagnis Iļjins finišēja 12. pozīcijā, bet zelta medaļu izcīnīja vācietis Sebastians Brendels – 2012. gada olimpiskais čempions.

Priekšbraucienā Iļjins ar 04:01.484 ieņēma ceturto vietu un kvalificējās pusfinālam, kur mūsu sportists savā braucienā ar 04:00.956 ieguva piekto vietu un tika B finālā (A finālam vajadzēja vismaz 03:54.572).

Komentējot sacensību norisi, treneris Ojārs Burkovskis atzīmēja, ka sacensības notikušas pavasarīgi agri un ir apmierināts ar sacensībās sasniegto, jo priekšā vēl liela apjoma darbs un galvenie rezultāti sportistam jāsasniedz Pasaules junioru U-23 čempionātā, kas notiks jūlija mēnesī un būs galvenais kritērijs atlasei uz nākošajām Olimpiskajām spēlēm.

Sekmīgu gatavošanos nākošajiem startiem!