Pirmajos Ziemassvētkos internetā notika Ventspils skolēnu gatavotā video koncerta “Dziedam Latvijai” pirmizrāde.

Šis koncerts, noslēdzot 2020. gadu, tika pasniegts kā dāvana ventspilniekiem pilsētas 700+30 jubilejas gadā. Tāpat ar šo koncertu jaunieši izdzied vairākas šovasar nenotikušā Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem gatavotās dziesmas, kas skolēniem būtu bijis nozīmīgs un emocionāli piepildīts notikums. “Dziedam Latvijai” piedalās teju 100 Ventspils vispārizglītojošo skolu un Ventspils Tehnikuma koru un ansambļu dalībnieki.

Koncerta mākslinieciskais vadītājs ir Ints Teterovskis, režisore Inita Pelse, bet skolēnu sagatavošanā koncertam lielu darbu ieguldījuši skolu koru diriģenti un ansambļu vadītāji no Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas (Rita Vēverbrante, Agnese Korvstiļeva), Ventspils 4. vidusskolas (Regīna Laure, Marga Tropiņa), Ventspils 6. vidusskola (Antra Ziemele), Ventspils Tehnikuma (Ints Teterovskis, Agnese Korvstiļeva), Ventspils Centra sākumskolas (Rita Vēverbrante, Santa Treilība, Sandra Sproģe) un Ventspils 2. pamatskolas (Žanna Eizenbārde).

Koncertā iekļautas šādas kompozīcijas:

  • “Liesmiņa” (Uldis Marhilevičs, Guntars Račs, Rūdolfs Krēsliņš)
  • “Tici sev” (Uldis Marhilevičs, Guntars Račs)
  • “Saulīt’ gāja vakarā kā uguņa dzirkstelīte” (Andris Kontauts, latviešu tautasdziesmas vārdi)
  • “Mīlestības jūra” (Raimonds Tiguls, Nora Ikstena)
  • “Es izjāju prūšu zemi” (Latviešu tautasdziesma)
  • “Jūriņ prasa smalku tīklu” (Latviešu tautasdziesma)
  • “Ventspils” (Zigmars Liepiņš, Laimdota Sēle)

Ar šo muzikālo pasākumu Ventspils noslēdz arī Latvijas Jauniešu galvaspilsētas 2020 gadu, kura ietvaros notikuši virkne izglītojošu un izklaidējošu pasākumu gan jauniešiem, gan darbā ar jaunatni iesaistītajām personām no visas Latvijas. Jauniešu galvaspilsētas titulu Ventspils pilsēta izcīnīja Izglītības un zinātnes ministrijas organizētā konkursā.

Video koncerta “Dziedam Latvijai!” tapšanu līdzfinansēja Izglītības un zinātnes ministrija Jaunatnes valsts programmas ietvaros un Ventspils pilsētas pašvaldība.

28.12.2020.